8 wskazówek dotyczących organizacji łazienki z wanną wolnostojącą.

/
/
8 wskazówek dotyczących organizacji łazienki z wanną wolnostojącą.

Często po męczącym dniu marzymy tylko o jednym – wrócić do domu i położyć się w wannie z gorącą wodą. Wyposażenie łazienki powinno sprzyjać relaksowi. A wanna wolnostojąca pozwala na to, by rytuał zabiegów wodnych stał się prawdziwym przeżyciem.

Wanna wolnostojąca to nietypowy element wyposażenia łazienki. Nie da się go po prostu wcisnąć w przegrodę i zasłonić zwykłą zasłoną. Trzeba pomyśleć o rozmieszczeniu, odpowiedniej aranżacji wnętrza całego pomieszczenia, a także zdecydować, jak sprawić, aby rozpryskująca się woda nie powodowała powodzi i brzydkich kałuż na podłodze. Nasze wskazówki i porady pomogą Ci stworzyć łazienkę wolnostojącą tak ekonomiczną, jak to tylko możliwe.

  1. Wybór miejsca ustawienia wanny

Zaletą wanny wolnostojącej jest to, że można ją ustawić w dowolnym miejscu, które dyktuje wyobraźnia. Jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala, można umieścić urządzenie na środku. Jest to odważne, oryginalne i nadaje całemu wnętrzu prawdziwie królewskiego charakteru.

  1. Podłączenie wanny

Kiedy lokalizacja jest już ustalona, można pomyśleć o technicznej stronie zagadnienia, czyli o zapewnieniu łączności. Wanna wolnostojąca może wyglądać jak dzieło sztuki, a rury wychodzące na zewnątrz mogłyby zepsuć to wrażenie. Aby je ukryć, często stosuje się rusztowanie.

  1. Obliczenie ciężaru wanny

Wanny wolnostojące są zazwyczaj ciężkie, a zwiększa się to ze względu na wodę i wagę osoby w niej przebywającej. Dlatego warto zawczasu zdecydować, jaka podłoga wytrzyma takie obciążenie. Warto też wziąć pod uwagę, że materiał musi być odporny na wilgoć, bo trudno będzie uniknąć kropel wody na podłodze.

  1. Ważny wybór: materiał, z którego wykonana jest wanna

Obecnie na rynku sanitarnym istnieje wiele możliwości wyboru wanien wolnostojących. Konwencjonalnie można je podzielić na rodzaje w zależności od materiału, z którego są wykonane:

– Żeliwo

– Akryl

– Wykonane z kamienia sztucznego

  1. Opcje dla oryginalnych wanien

Wanna wolnostojąca będzie głównym atrybutem wnętrza łazienki i przyciągnie całą uwagę, jeśli materiał, z którego jest wykonana, będzie niestandardowy. Jeśli chcesz, możesz kupić designerskie wyroby sanitarne wykonane ze szkła, żelaza, miedzi lub drewna. Ważne jest, aby wystrój pomieszczenia pasował do tak nietypowego wyboru.

  1. Kolor armatury wodno-kanalizacyjnej

W przypadku wanien wolnostojących nie ma ograniczeń co do kolorystyki. Olśniewająca biel ceramiki sanitarnej stanie się prawdziwym klejnotem Twojej łazienki. Oryginalnie wyglądają modele, w których zewnętrzna strona różni się odcieniem od wewnętrznej, lub są pomalowane w kontrastujących kolorach.

  1. Geometria wanny

Wyobraźnia projektantów nie zna granic, jeśli chodzi o wannę wolnostojącą, ponieważ jej kształt może być dowolny – prostokątny, trójkątny, okrągły lub kwadratowy. Możesz zdecydować się na asymetryczne lub wannę w formie wysokiej wanny.

  1. Ważny element wanny – bateria

Zwykły kran z uchwytami będzie wyglądał jak coś obcego w wannie wolnostojącej. Dlatego warto wybierać je odpowiedzialnie. Jeżeli urządzenie sanitarne posiada nóżki, to armatura musi tworzyć z nimi jedną całość. Należy również zastanowić się nad jego umiejscowieniem na obręczy. Modele z bateriami z boku wyglądają oryginalnie.

Z takim urządzeniem sanitarnym, jakim jest wanna wolnostojąca, można stworzyć wnętrze łazienki godne królewskiej mości. Będzie on wyrazem Twojej indywidualności, a nietypowa ceramika sanitarna pomoże optycznie powiększyć przestrzeń i stworzyć poczucie przestrzeni.

Share

Dodaj komentarz

Ostatni wpis
Archiwum

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe for your email and get 10% off your first order!